Hakkımızda

Profesyonel iş dünyasına 70'li yılların başında el dokuma halı üretimi ile giren firmamız, 80'li yıllarda müşterilerinden gelen yoğun talepler üzerine halı temizliğini de hizmet yelpazesine dahil etmiştir. Şirketimiz, kurumumuza kimlik kazandıran vizyoner bakış açısına sahiptir. O dönemde halı yıkama maliyetlerinin ekonomik olmaması müşteri beklentilerine uygun daha kaliteli üretim yapmamızı sağladı, yeni teknolojiye sahip modeller yapıldı.

HAYIKAMA, endüstriyel üretimdeki bilgi birikimi sonucunda 2000'li yıllarda ilk makinelerin üretimine başlamış ve kalitesini bir adım öteye taşımıştır. Halı yıkamada verimliliği artırmak ve maliyeti düşürmek amacıyla yeni makine modelleri tasarlanarak seri üretime geçilmiştir.

HAYIKAMA, endüstriyel halı temizleme sistemleri üretiminde uzmanlaşmış bir firmadır. 1970 yılında el dokuması halı üretimi ile faaliyetlerine başlayan firma, 1980 yılında halı yıkama hizmetlerini bünyesine dahil etmiştir. Firma, kaliteli üretimi artırmak ve halı yıkama maliyetini düşürmek için halı yıkama sistemleri ile ilgili teknolojiye yatırım yapmıştır. 2005 yılından itibaren yeni makine imalatına başlayan HAYIKAMA, yeni makine modelleri üreterek temizleme sistemlerinin kalite ve verimliliğini artırmıştır.

Firma, 35 yıllık tecrübesiyle, makinelerini dünya çapında 48'den fazla ülkeye ihraç ederek hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışmaktadır. HAYIKAMA, endüstriyel halı temizliği için aşağıdaki makineleri yeniden gruplandıran tam profesyonel bir hat üretmektedir: Otomatik halı toz alma, Otomatik halı yıkama makinesi, Otomatik halı sıkma makinesi HAYIKAMA aynı zamanda bir çözüm ortağıdır ve müşterilerine danışmanlık ve eğitim sunmaktadır.

Ar-Ge çalışmalarında aktif rol oynayan ve sektöründe lider olan kuruluşumuz, müşterilerinin güvenini kazanarak yaklaşık 45 yıldır kalitenin simgesi olmayı başarmıştır.

Değerlerimiz

Dünya Çapındaki Varlığımız

Değerlerimiz

Uzun yıllardır sektöründe hizmet veren Hayıkama, üretimden satış sonrası hizmete kadar tüm iş süreçlerinde açık ve şeffaf iletişime ve ikili ilişkilerde empatik yaklaşımın gücüne inanmaktadır. Şirketimizin köklü geçmişi aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır;

-Müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir. Müşterilerimizi dinler, ihtiyaçlarına uygun, iş hayatında başarı ve gelir sağlayan uygun ve makul çözümler üretiriz.

-Üretim maliyetlerimizi düşürmek ve kaliteyi en ekonomik fiyatlarla sunmak için hammadde alımında bütçelere özen gösteriyoruz.

-Yeni teknolojileri yakından takip eder, müşterilerimizin iş geliştirmelerine ve büyümelerine olanak sağlayan çözümler üretiriz.

-Giderek azalan doğal kaynakların korunması için çevre bilincinin artması gerektiğine inanıyoruz. Hayıkamatries, su ve enerji tasarrufu sağlayan teknik ürünler geliştiriyor.

-Yeniliklere açık bir şirket olarak, sürekli gelişim için tüm paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimlere değer veriyoruz. İlkelerimizle örtüşenleri hayata geçiririz. Gelişimimize destek olan tüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.

-İyi yetişmiş deneyimli ve güler yüzlü çalışanlarımızla geleceğe dokunan ürünler üretiyoruz.